Hogwarts Legacy’nin PlayStation 4 ve Xbox One Konsollarına Çıkışı Ertelendi: Arada Neredeyse 2 Ay Var
Ahmet Aksungur
14-12-2022
0
Hogwarts Legacy’nin PlayStation 4 ve Xbox One Konsollarına Çıkışı Ertelendi: Arada Neredeyse 2 Ay Var

2 yıldır merakla beklenen Hogwarts Legacy'nin PlayStation 4 ve Xbox One çıkış tarihleri ertelendi. Oyuncularsa bu duruma isyan etti.

2020 yılında düzenlenen PlayStation 5 etkinliğinde duyurulan Hogwarts Legacy, pek çok Harry Potter hayranının uzun yıllardır beklediği Harry Potter dünyasının kapılarını sonuna kadar aralıyordu. Ancak ilk olarak 2021 yılında oyuncularla buluşacağı açıklanan oyun ilk olarak 2022 yılının sonuna daha sonra da 10 Şubat 2023 tarihine ertelenmişti.

Sürekli olarak “daha iyi bir deneyim için” oyunu ertelediklerini belirten yapımcılar, bu kez de oyunun eski nesil konsollardaki çıkış tarihini 2 ay erteledi. Oyuncular ise oyunun “ciddiye alınmadığını” düşünmeye başladı.

Hogwarts Legacy’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada oyunun Xbox One ve PlayStation 4’e 10 Şubat 2023 yerine 4 Nisan 2023 tarihinde çıkış yapacağı açıklandı. Ayrıca oyunun daha önce açıklanmayan Nintendo Switch’e çıkış tarihinin de 25 Temmuz 2023 olacağı açıklandı. Tabii ki oyunun yapımcı firması Avalanche Software, bu ertelemenin “tüm konsollarda daha iyi bir deneyim” için gerekli olduğunu da belirtti.

Tabii ki bu açıklamanın üzerinde halihazırda yapımcı firmaya kızgın olan oyuncular Twitter’da şirkete adeta alev püskürdü. Kimi oyuncular oyunun sürekli ertelenmesinin "yapımcı firmanın beceriksizliği” olarak görürken kimi oyuncularsa Warner Bros.’a büyük çaplı bir Harry Potter oyununu Avalanche gibi kısmen “deneyimsiz” bir firmaya verdiği için sitem etti.

Bu son ertelemenin ardından Hogwarts Legacy PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC için çıkış tarihi 10 Şubat 2023, PlayStation 4 ve Xbox One için 4 Nisan 2023, Nintendo Switch içinse 25 Temmuz 2023 tarihlerinde oyuncularla buluşacak. Tabii tekrar ertelenmezse.

Hogwarts Legacy
Harry Potter
Yorumlar
Yorumlar
Oturum Aç

Yorum yok